Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
GÖLBAŞI (Göl Haber) - Göl Haber Başkent Gazetesi | Haber Girişi: 10.04.2021 - 19:29, Güncelleme: 10.04.2021 - 19:29

Sinan Acar, “18 Mart ibret verici bir kahramanlık destanıdır”

 

Sinan Acar, “18 Mart ibret verici bir kahramanlık destanıdır”

CHP Meclis Üyesi Sinan Acar 18 Mart Çanakkale Zaferi ile ilgili konuşma yaparak “18 Mart Çanakkale Zaferi ibret verici bir kahramanlık destanıdır.” dedi.
Gölbaşı Belediyesi 2020 Yılı Faaliyet Raporu’nun görüşüldüğü Nisan ayı meclis toplantısında söz alan CHP Meclis Üyesi Sinan Acar 18 Mart Çanakkale Zaferi ile ilgili konuşma yaparak “18 Mart Çanakkale Zaferi ibret verici bir kahramanlık destanıdır.” dedi. Açıklamasında “Bu sene 18 Mart 1915 Çanakkale Zaferinin 106. Yıl dönümünü kutlamanın sevinç ve coşkusunu yaşıyoruz.” diyen Acar sözlerini şöyle sürdürdü: 18 Mart Çanakkale Zaferi, Mustafa Kemal Atatürk’ün askerlerine ‘’ Ben size taarruzu emretmiyorum, ölmeyi emrediyorum. Biz ölünceye kadar geçecek zaman zarfında yerimize başka kuvvetler gelir, başka komutanlar hakim olabilir’’ dediği zaferdir.18 Mart 1915, Türk tarihinde bir askeri ve siyasi başarı olmaktan öte inanç, azim ve yiğitlikle örülmüş bir destanın yaradılış tarihidir.18 Mart 1915, Türk Milletinin Milli ve Manevi değerleriyle kurduğu kadim medeniyetleriyle, geçmişten geleceğe uzanışın tarihidir.18 Mart 1915, Milletimizin tarihinde inanç, azim ve yiğitlikle dolu bir destanın yaradılış tarihidir. Bu tarih, hem taarruz hem de savunma savaşlarının başarılarıyla dolup taşan Türk Kahramanlık tarihinin en onur verici ve en parlak sayfalarından biridir. Çanakkale Zaferi, vatanseverlik, fedakarlık, cesaret gibi yüksek faziletlerin kahramanca sergilendiği bir destandır. Çanakkale Zaferi, vatan topraklarını korumak için şahlanan bir Milletin bağımsızlık ve egemenlik aşkının ibret verici kahramanlık destanıdır. Cumhuriyet’imizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘’Çanakkale Zaferi, Türk askerinin ruh kudretini gösteren, şayanı hayret ve tebrik bir misaldir. Emin olmalısınız ki, Çanakkale muharebesini kazandıran bu yüksek ruhtur.’’ Sözlerinde ifadesini bulan bu zafer Mehmetçiğin vatan ve millet sevgisinin ölümsüzlükle anıtıdır. Hiç şüphesiz bu zaferin en büyük mimarı, liderlik yeteneği, cesareti ve dehasıyla ön plana çıkan Mustafa Kemal Atatürk’tür. Her zaman gönlümüzde yaşayacak aziz şehitlerimiz ve gazilerimizin kahramanlıklarla dolu hatıraları, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere inanarak emanet ettiği Cumhuriyet’imizin yaşatılmasının en büyük teminatı olacaktır. Çanakkale Zaferinin 106. Yıl dönümünde yenilmesi imkansız olan, Dünyanın en büyük ordularını bozguna uğratarak bu günlere ulaşmamızı sağlayan, başta Gazi Mutafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanın bölünmez bütünlüğünü ve Türk Milletinin huzur ve güvenliğini sağlamak için hayatlarını ortaya koyan kahramanlarımızı bir kez daha anıyor, onların aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum. Ruhları şad olsun. Saygılarımla.
CHP Meclis Üyesi Sinan Acar 18 Mart Çanakkale Zaferi ile ilgili konuşma yaparak “18 Mart Çanakkale Zaferi ibret verici bir kahramanlık destanıdır.” dedi.

Gölbaşı Belediyesi 2020 Yılı Faaliyet Raporu’nun görüşüldüğü Nisan ayı meclis toplantısında söz alan CHP Meclis Üyesi Sinan Acar 18 Mart Çanakkale Zaferi ile ilgili konuşma yaparak “ 18 Mart Çanakkale Zaferi ibret verici bir kahramanlık destanıdır.” dedi.

Açıklamasında “Bu sene 18 Mart 1915 Çanakkale Zaferinin 106. Yıl dönümünü kutlamanın sevinç ve coşkusunu yaşıyoruz.” diyen Acar sözlerini şöyle sürdürdü:

18 Mart Çanakkale Zaferi, Mustafa Kemal Atatürk’ün askerlerine ‘’ Ben size taarruzu emretmiyorum, ölmeyi emrediyorum. Biz ölünceye kadar geçecek zaman zarfında yerimize başka kuvvetler gelir, başka komutanlar hakim olabilir’’ dediği zaferdir. 18 Mart 1915, Türk tarihinde bir askeri ve siyasi başarı olmaktan öte inanç, azim ve yiğitlikle örülmüş bir destanın yaradılış tarihidir. 18 Mart 1915, Türk Milletinin Milli ve Manevi değerleriyle kurduğu kadim medeniyetleriyle, geçmişten geleceğe uzanışın tarihidir. 18 Mart 1915, Milletimizin tarihinde inanç, azim ve yiğitlikle dolu bir destanın yaradılış tarihidir. Bu tarih, hem taarruz hem de savunma savaşlarının başarılarıyla dolup taşan Türk Kahramanlık tarihinin en onur verici ve en parlak sayfalarından biridir. Çanakkale Zaferi, vatanseverlik, fedakarlık, cesaret gibi yüksek faziletlerin kahramanca sergilendiği bir destandır. Çanakkale Zaferi, vatan topraklarını korumak için şahlanan bir Milletin bağımsızlık ve egemenlik aşkının ibret verici kahramanlık destanıdır.

Cumhuriyet’imizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘’Çanakkale Zaferi, Türk askerinin ruh kudretini gösteren, şayanı hayret ve tebrik bir misaldir. Emin olmalısınız ki, Çanakkale muharebesini kazandıran bu yüksek ruhtur.’’ Sözlerinde ifadesini bulan bu zafer Mehmetçiğin vatan ve millet sevgisinin ölümsüzlükle anıtıdır. Hiç şüphesiz bu zaferin en büyük mimarı, liderlik yeteneği, cesareti ve dehasıyla ön plana çıkan Mustafa Kemal Atatürk’tür. Her zaman gönlümüzde yaşayacak aziz şehitlerimiz ve gazilerimizin kahramanlıklarla dolu hatıraları, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere inanarak emanet ettiği Cumhuriyet’imizin yaşatılmasının en büyük teminatı olacaktır. Çanakkale Zaferinin 106. Yıl dönümünde yenilmesi imkansız olan, Dünyanın en büyük ordularını bozguna uğratarak bu günlere ulaşmamızı sağlayan, başta Gazi Mutafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanın bölünmez bütünlüğünü ve Türk Milletinin huzur ve güvenliğini sağlamak için hayatlarını ortaya koyan kahramanlarımızı bir kez daha anıyor, onların aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum. Ruhları şad olsun. Saygılarımla.

Ankara HABERİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve golhaber.com.tr sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.