Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
GÖLBAŞI (İHA) - İhlas Haber Ajansı | Haber Girişi: 15.12.2020 - 10:29, Güncelleme: 15.12.2020 - 10:29

İbrahim Yılmaz; "Kuraklık, çölleşme maalesef Gölbaşı’ndaki tarımı da tehdit etmektedir"

 

İbrahim Yılmaz; "Kuraklık, çölleşme maalesef Gölbaşı’ndaki tarımı da tehdit etmektedir"

DEVA Partisi Gölbaşı İlçe Başkanı İbrahim Yılmaz "İklim Değişikliği ile Mücadele" konulu bir basın açıklaması yaptı.
DEVA Partisi Gölbaşı İlçe Başkanı İbrahim Yılmaz "İklim Değişikliği ile Mücadele" konulu bir basın açıklaması yaptı. İbrahim Yılmaz açıklamasında şu ifadelere yer verdi¸"Kıymeti Gölbaşılılar, çağımızın en önemli sorunlarından biri olan‘iklim değişikliği ’maalesef her geçen gün hayatımızı olumsuz etkilemektedir. Karbondioksit artışı, sera gazı, sanayi atıkları, plastikler v.b insan faaliyetleri doğanın dengesini bozmaktadır. Bunun sonucunda birçok canlı nesli tükenmekte, Dünyanın ısı değeri her geçen gün artmakta, çölleşme, kuraklık ve taşkın gibi sorunlar baş göstermektedir. Eylül ayında Ankara’nın Polatlı İlçesi’nde yaşanan kum fırtınası ve bu yıl yaşadığımız kuraklık belirtileri bunun en canlı örnekleridir. Kuraklık, çölleşme maalesef Gölbaşı’ndaki tarımı da tehdit etmektedir. Sadece tarımla kalmayıp Eymir ve Mogan Gölleri’nde yaşayan çoğu canlıda bundan nasibini almaktadır. Kaymakamlık bünyesinde ya da Gölbaşı Belediye Meclisi’nde bu konunun ciddi bir şekilde ele alınması gerektiğini düşünüyorum.Yerel yönetimler aracılığıyla, ölçülü su kullanımı, yeşil alanların arttırılması, ağaçlandırma vb gibi kısa ve uzun vadede belirli önlemler alınmalı ve halkımız bu konuda bilgilendirilmelidir. İlçemizde başlatılacak olan bu çalışma Ankara’nın diğer ilçelerinde de rol model olabilir. Türkiye’de bazı Üniversiteler ‘İklim değişikliği ile mücadele’ de raporlar yayınlamıştır. Bu raporlardan ya da Çevre Bakanlığı’ndan faydalanarak gerekli bilimsel veriler alınmalıdır. Bu bir siyasi mesele değil toplumsal bir sorundur. Doğaya hâkim olmaktan ziyade doğa ile uyumlu yaşamak dileğiyle, tüm yetkilileri göreve çağırıyor, herkesi saygıyla selamlıyorum."   
DEVA Partisi Gölbaşı İlçe Başkanı İbrahim Yılmaz "İklim Değişikliği ile Mücadele" konulu bir basın açıklaması yaptı.

DEVA Partisi Gölbaşı İlçe Başkanı İbrahim Yılmaz "İklim Değişikliği ile Mücadele" konulu bir basın açıklaması yaptı.

İbrahim Yılmaz açıklamasında şu ifadelere yer verdi¸"Kıymeti Gölbaşılılar, çağımızın en önemli sorunlarından biri olan‘iklim değişikliği ’maalesef her geçen gün hayatımızı olumsuz etkilemektedir. Karbondioksit artışı, sera gazı, sanayi atıkları, plastikler v.b insan faaliyetleri doğanın dengesini bozmaktadır. Bunun sonucunda birçok canlı nesli tükenmekte, Dünyanın ısı değeri her geçen gün artmakta, çölleşme, kuraklık ve taşkın gibi sorunlar baş göstermektedir. Eylül ayında Ankara’nın Polatlı İlçesi’nde yaşanan kum fırtınası ve bu yıl yaşadığımız kuraklık belirtileri bunun en canlı örnekleridir. Kuraklık, çölleşme maalesef Gölbaşı’ndaki tarımı da tehdit etmektedir. Sadece tarımla kalmayıp Eymir ve Mogan Gölleri’nde yaşayan çoğu canlıda bundan nasibini almaktadır. Kaymakamlık bünyesinde ya da Gölbaşı Belediye Meclisi’nde bu konunun ciddi bir şekilde ele alınması gerektiğini düşünüyorum.Yerel yönetimler aracılığıyla, ölçülü su kullanımı, yeşil alanların arttırılması, ağaçlandırma vb gibi kısa ve uzun vadede belirli önlemler alınmalı ve halkımız bu konuda bilgilendirilmelidir. İlçemizde başlatılacak olan bu çalışma Ankara’nın diğer ilçelerinde de rol model olabilir. Türkiye’de bazı Üniversiteler ‘İklim değişikliği ile mücadele’ de raporlar yayınlamıştır. Bu raporlardan ya da Çevre Bakanlığı’ndan faydalanarak gerekli bilimsel veriler alınmalıdır. Bu bir siyasi mesele değil toplumsal bir sorundur. Doğaya hâkim olmaktan ziyade doğa ile uyumlu yaşamak dileğiyle, tüm yetkilileri göreve çağırıyor, herkesi saygıyla selamlıyorum." 

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve golhaber.com.tr sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.