Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
GÖLBAŞI (İHA) - İhlas Haber Ajansı | Haber Girişi: 20.07.2020 - 16:02, Güncelleme: 20.07.2020 - 16:02

Yüksel Kaymak, “Atıl durumda olan medreseler de Diyanete devredilsin”

 

Yüksel Kaymak, “Atıl durumda olan medreseler de Diyanete devredilsin”

Gölbaşı Hemşehri Dernekleri Platformu ve Bayburtlular Derneği Başkanı Yüksel Kaymak, Ayasofya'nın ibadete açılmasının ardından atıl durumda olan medreselerin de Diyanete devredilerek eğitim ve öğretime hazır hale getirilmesi gerektiğini belirterek Gölbaşı İl Hemşehri Dernekleri adına ortak bir basın açıklaması yaptı.
Gölbaşı Hemşehri Dernekleri Platformu ve Bayburtlular Derneği Başkanı Yüksel Kaymak, Ayasofya'nın ibadete açılmasının ardından atıl durumda olan medreselerin de Diyanete devredilerek eğitim ve öğretime hazır hale getirilmesi gerektiğini belirterek Gölbaşı İl Hemşehri Dernekleri adına ortak bir basın açıklaması yaptı.   Gölbaşı Hemşehri Dernekleri Platformu ve Bayburtlular Derneği Başkanı Yüksel Kaymak, açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “AK PARTİ ile beraber TBMM de gurubu bulunan siyasi partilerden CHP, MHP, İYİ Parti’nin  hep birlikte onayladıkları, kabul ettikleri ve Cumhur Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da müzahereti, teveccühleri sonucunda, Ayasofya Camisi, Allah’ın izniyle, esaretten kurtarıldı, Diyanete devredildi ve ibadete açıldı. Bu yüzden milletimiz çok büyük sevinç ve mutluluk yaşadı. Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler. Allah kendilerinden ebediyen razı olsun. Ayasofya’nın Cami olarak ibadete açılması mutluluğu kadar bir başka mutluluğun daha milletimize yaşatılmasını arzu ediyoruz. O da, Türkiye genelinde kapalı durumda olan Selçuklu ve Osmanlı devri eserleri olan Medreselerimizin durumları çok vahimdir. Kaderlerine terk edilmiş ve atıl haldedirler. Halen  kapalı durumda boyunları bükük ve hüzünlü haldedirler. Medreselerimizin de esaretten kurtarılıp, eğitim ve öğretime hazır hale getirilmeleri gerekir. Şu an bu medreselerde incik -boncuk satılıyor. Şu an bu medreselerde hiç bir hayırlı faaliyet ve fonksiyon icra edilmiyor. Bu yüzden Ecdadımızın kemikleri sızlıyor. Biz Sivil toplum kuruluşları olarak, İl Hemşehri Dernekleri Platformu olarak, bu medreselerin, (Eğitim merkezleri ve Kur’an kursu  faaliyetlerini icra etmek şartıyla) Diyanet İşleri Başkanlığına devredilmelerini ve bu yolla açılmalarını TBMM de gurubu bulunan çok değerli Siyasi partilerimizin Genel Başkanlarından, Milletvekillerimizden ve Cumhur Başkanımızdan önemle arzu ve talep ediyoruz.” dedi.   PLATFORMUN  KATILIMCI DERNEKLERİ  VE  BAŞKANLARI: 1-) Uğur Okman-Ankara kulüp Bşk.- 2-) Murat Karakurt-Yozgatlılar Der.Bşk. 3-)Yücel Aktaş-Ardahanlılar Der.Bşk. 4-) Bekir Demirci-Artvinliler Der.BŞK. 5-)) Yüksel Kaymak-Bayburtlular Der.BŞK. 6-) Gökhan Demir-Gümüşhaneliler Der.BŞK. 7-) Mustafa Taş-Çankırılılar Der.BŞK. 8-) Osman Uluç-Çorumlular Der.BŞK. 9-) Salih Kara-Kars-Iğdır ve çevresi Der.BŞK. 10-) Adem Arslan-Kırşehirliler Der.BŞK. 11-)Behsat aydemir-Kırıkkaleliler Der.BŞK. 12-) İbrahim Kartal-SAMSUN’LULAR Der.BŞK.    
Gölbaşı Hemşehri Dernekleri Platformu ve Bayburtlular Derneği Başkanı Yüksel Kaymak, Ayasofya'nın ibadete açılmasının ardından atıl durumda olan medreselerin de Diyanete devredilerek eğitim ve öğretime hazır hale getirilmesi gerektiğini belirterek Gölbaşı İl Hemşehri Dernekleri adına ortak bir basın açıklaması yaptı.

Gölbaşı Hemşehri Dernekleri Platformu ve Bayburtlular Derneği Başkanı Yüksel Kaymak, Ayasofya'nın ibadete açılmasının ardından atıl durumda olan medreselerin de Diyanete devredilerek eğitim ve öğretime hazır hale getirilmesi gerektiğini belirterek Gölbaşı İl Hemşehri Dernekleri adına ortak bir basın açıklaması yaptı.

 

Gölbaşı Hemşehri Dernekleri Platformu ve Bayburtlular Derneği Başkanı Yüksel Kaymak, açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “AK PARTİ ile beraber TBMM de gurubu bulunan siyasi partilerden CHP, MHP, İYİ Parti’nin  hep birlikte onayladıkları, kabul ettikleri ve Cumhur Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da müzahereti, teveccühleri sonucunda, Ayasofya Camisi, Allah’ın izniyle, esaretten kurtarıldı, Diyanete devredildi ve ibadete açıldı. Bu yüzden milletimiz çok büyük sevinç ve mutluluk yaşadı. Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler. Allah kendilerinden ebediyen razı olsun. Ayasofya’nın Cami olarak ibadete açılması mutluluğu kadar bir başka mutluluğun daha milletimize yaşatılmasını arzu ediyoruz. O da, Türkiye genelinde kapalı durumda olan Selçuklu ve Osmanlı devri eserleri olan Medreselerimizin durumları çok vahimdir. Kaderlerine terk edilmiş ve atıl haldedirler. Halen  kapalı durumda boyunları bükük ve hüzünlü haldedirler. Medreselerimizin de esaretten kurtarılıp, eğitim ve öğretime hazır hale getirilmeleri gerekir. Şu an bu medreselerde incik -boncuk satılıyor. Şu an bu medreselerde hiç bir hayırlı faaliyet ve fonksiyon icra edilmiyor. Bu yüzden Ecdadımızın kemikleri sızlıyor. Biz Sivil toplum kuruluşları olarak, İl Hemşehri Dernekleri Platformu olarak, bu medreselerin, (Eğitim merkezleri ve Kur’an kursu  faaliyetlerini icra etmek şartıyla) Diyanet İşleri Başkanlığına devredilmelerini ve bu yolla açılmalarını TBMM de gurubu bulunan çok değerli Siyasi partilerimizin Genel Başkanlarından, Milletvekillerimizden ve Cumhur Başkanımızdan önemle arzu ve talep ediyoruz.” dedi.

 

PLATFORMUN  KATILIMCI DERNEKLERİ  VE  BAŞKANLARI:

1-) Uğur Okman-Ankara kulüp Bşk.-

2-) Murat Karakurt-Yozgatlılar Der.Bşk.

3-)Yücel Aktaş-Ardahanlılar Der.Bşk.

4-) Bekir Demirci-Artvinliler Der.BŞK.

5-)) Yüksel Kaymak-Bayburtlular Der.BŞK.

6-) Gökhan Demir-Gümüşhaneliler Der.BŞK.

7-) Mustafa Taş-Çankırılılar Der.BŞK.

8-) Osman Uluç-Çorumlular Der.BŞK.

9-) Salih Kara-Kars-Iğdır ve çevresi Der.BŞK.

10-) Adem Arslan-Kırşehirliler Der.BŞK.

11-)Behsat aydemir-Kırıkkaleliler Der.BŞK.

12-) İbrahim Kartal-SAMSUN’LULAR Der.BŞK.

 

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve golhaber.com.tr sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.