Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
(İHA) - İhlas Haber Ajansı | Haber Girişi: 15.05.2020 - 21:08, Güncelleme: 15.05.2020 - 21:08

Yolu ulaşıma kapatarak, çözüm istedi

 

Yolu ulaşıma kapatarak, çözüm istedi

Örencik Mahallesine giden yolda yıllarca çözülemeyen sorununa 112586 ada 8 parselde yerleri bulunanlar 25 m’lik yolu trafiğe kapatarak sorunlarının çözülmesini istediler.
Örencik Mahallesine giden yolda yıllarca çözülemeyen sorununa 112586 ada 8 parselde yerleri bulunanlar 25 m’lik yolu trafiğe kapatarak sorunlarının çözülmesini istediler. Konu hakkında konuşan arsa sahiplerinden Orhan Şahin gerekli yerlere müracaat ettiklerini fakat yıllarca kimsenin yol ile ilgili bir şey yapmadığını belirterek şunları söyledi; Can ve mal güvenliği tehlikede “Burası Seğmenler ve Bahçelievler Mahallesi’nin bitişi, Örencik Yolu geçen 25m’lik geniş bir yol. Burada 4 blokluk bir inşaatımız var. En son ki inşaat alanımız tamamen yolun içerisinde kaldı.  1. Katı çıktıktan sonra 2 katta yoldan geçen araçların can ve mal güvenlikleri tehlikeye girmiştir. Yol açılmadığından dolayı 150 m ilerde bulunan kanalizasyon sitemize gelmedi. Birçok yere müracaat etmememize rağmen, gerekli karşılığı alamadık. Hiçbir karşılık alamadık Ankara Büyükşehir Belediyesi dâhil her yere başvuru yaptıklarını belirten Şahin; “Sözlü ve yazılı müracaatlarımıza gerekli karşılığı alamadık.  Bize bir çare bulun dediğimizde; gerekçesinin ne olduğunu bilmediğimiz şekilde yolu açamadıklarını sadece kamulaştırma alanında bir sorun olduğunu ve çözemediklerini söylediler. İnşaatımız hala devam ediyor. Çözüm bulamadıkları için de arsamı kapattım. Vatandaş mağdur edildi. Yolu kapattıktan sonra alternatif olarak belediye trafik akışı için yol güzergâhı düzenledi. Fakat yolun dar olmasından dolayı belediye otobüslerinin geçişlerinde sıkıntı yaşanması sebebiyle Örencik mahallesine giremiyorlar. Dolayısıyla da vatandaşlar mağdur oluyor. Her şeyin bedelini aldılar ama hizmet göremiyoruz Vatandaş bizi mahsur görsün. Ben buraya 20 milyonluk yatırım yaptım. 135 insana ekmek veriyorum. Asfalt katılım payı, kanalizasyon gibi birçok şeyi ödemiş olmama rağmen karşılığında hizmet göremiyorum. Bunu bir eylem olarak değil, hakkım olduğu için yerine getirdim. Artık gereğinin yapılmasını istiyorum. Nasıl ki, bizden belli ücretler istiyorlarsa karşılığını vermek zorundalar. Ankara Büyükşehir Belediyesi ya da Gölbaşı Belediye olsun kim ilgileniyorsa çözüm bulmalarını istiyoruz. İnşaatımın sorumlusu olarak burada benim üzerinden bir bilek güreşi yapılmasını istemiyorum. Ben burada hak mücadelesi içindeyim. Hakkımın da yerine getirilmesini istiyorum. Mahalle sakinleri de köylerinden imar geçmesine rağmen alt yapı da sıkıntılar çektiklerini, şebeke suyunun olmadığını ifade ederek, yolun kapatılmasının da ayrı bir sorun oluşturduğunu dile getirdiler. 
Örencik Mahallesine giden yolda yıllarca çözülemeyen sorununa 112586 ada 8 parselde yerleri bulunanlar 25 m’lik yolu trafiğe kapatarak sorunlarının çözülmesini istediler.

Örencik Mahallesine giden yolda yıllarca çözülemeyen sorununa 112586 ada 8 parselde yerleri bulunanlar 25 m’lik yolu trafiğe kapatarak sorunlarının çözülmesini istediler.

Konu hakkında konuşan arsa sahiplerinden Orhan Şahin gerekli yerlere müracaat ettiklerini fakat yıllarca kimsenin yol ile ilgili bir şey yapmadığını belirterek şunları söyledi;

Can ve mal güvenliği tehlikede

“Burası Seğmenler ve Bahçelievler Mahallesi’nin bitişi, Örencik Yolu geçen 25m’lik geniş bir yol. Burada 4 blokluk bir inşaatımız var. En son ki inşaat alanımız tamamen yolun içerisinde kaldı.  1. Katı çıktıktan sonra 2 katta yoldan geçen araçların can ve mal güvenlikleri tehlikeye girmiştir. Yol açılmadığından dolayı 150 m ilerde bulunan kanalizasyon sitemize gelmedi. Birçok yere müracaat etmememize rağmen, gerekli karşılığı alamadık.

Hiçbir karşılık alamadık

Ankara Büyükşehir Belediyesi dâhil her yere başvuru yaptıklarını belirten Şahin; “Sözlü ve yazılı müracaatlarımıza gerekli karşılığı alamadık.  Bize bir çare bulun dediğimizde; gerekçesinin ne olduğunu bilmediğimiz şekilde yolu açamadıklarını sadece kamulaştırma alanında bir sorun olduğunu ve çözemediklerini söylediler. İnşaatımız hala devam ediyor. Çözüm bulamadıkları için de arsamı kapattım.

Vatandaş mağdur edildi.

Yolu kapattıktan sonra alternatif olarak belediye trafik akışı için yol güzergâhı düzenledi. Fakat yolun dar olmasından dolayı belediye otobüslerinin geçişlerinde sıkıntı yaşanması sebebiyle Örencik mahallesine giremiyorlar. Dolayısıyla da vatandaşlar mağdur oluyor.

Her şeyin bedelini aldılar ama hizmet göremiyoruz

Vatandaş bizi mahsur görsün. Ben buraya 20 milyonluk yatırım yaptım. 135 insana ekmek veriyorum. Asfalt katılım payı, kanalizasyon gibi birçok şeyi ödemiş olmama rağmen karşılığında hizmet göremiyorum. Bunu bir eylem olarak değil, hakkım olduğu için yerine getirdim. Artık gereğinin yapılmasını istiyorum. Nasıl ki, bizden belli ücretler istiyorlarsa karşılığını vermek zorundalar. Ankara Büyükşehir Belediyesi ya da Gölbaşı Belediye olsun kim ilgileniyorsa çözüm bulmalarını istiyoruz. İnşaatımın sorumlusu olarak burada benim üzerinden bir bilek güreşi yapılmasını istemiyorum. Ben burada hak mücadelesi içindeyim. Hakkımın da yerine getirilmesini istiyorum.

Mahalle sakinleri de köylerinden imar geçmesine rağmen alt yapı da sıkıntılar çektiklerini, şebeke suyunun olmadığını ifade ederek, yolun kapatılmasının da ayrı bir sorun oluşturduğunu dile getirdiler. 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve golhaber.com.tr sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.