Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
(Göl Haber) - Göl Haber Başkent Gazetesi | Haber Girişi: 31.03.2021 - 15:05, Güncelleme: 07.04.2021 - 17:02

Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne… “Haymana Yolu ölüm yolu olmasın” soru önergesi…

 

Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne… “Haymana Yolu ölüm yolu olmasın” soru önergesi…

CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya Haymana Yolu’nda yaşanabilecek olası ölümlü yaya kazalarını engellemek için, T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından yazılı olarak yanıtlanması istemi ile TBMM’ye soru önergesi verdi.
CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya Haymana Yolu’nda yaşanabilecek olası ölümlü yaya kazalarını engellemek için, T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından yazılı olarak yanıtlanması istemi ile TBMM’ye soru önergesi verdi. Öğrencilerin yoğun olarak kullandığı Haymana Yolu’nda yaya ve üst geçidin neden yapılmadığını sorgulayan Kaya önergesinde; yapılacak mı? Sorusuna da cevap istedi. TBMM’ye verilen soru önergesi şöyle: TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI’NA Aşağıdaki sorularımın Anayasa’nın 98, TBMM İçtüzüğü’nün 96 ve 99’uncu maddelerine uygun olarak, T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından yazılı olarak yanıtlanmasını arz ederim. Ankara Gölbaşı Kent Meydanı Projesi kapsamında yıkımı yapılan Dr.Şerafettin Tombuloğlu Lisesi öğrencileri eğitim öğretimlerine, Karşıyaka Mahallesi’nde bulunan Gölbaşı Anadolu Lisesi’nin boşaltılan binasında devam etmektedir. Yaklaşık 800 öğrencisi bulunan Dr. Şerafettin Tombuloğlu Lisesi öğrencilerinin bir bölümü okul servisi kullanırken, okul servisi kullanmayan öğrenciler Haymana Yolu üzerinden geçerek okullarına gelip gitmektedir. Yaya ve üst geçidi bulunmayan, trafiğin çok yoğun olduğu Haymana Yolu’nun orta kaldırımı da yaklaşık olarak 1 metre yüksekliğindedir. Okula gelmek için Haymana Yolu’nu kullanan öğrenciler, hızla gelen araçlar arasından karşıdan karşıya her geçişte ölümle yüz yüze gelmektedir. Bu bilgiler kapsamında; 1- Yayaların ve öğrencilerin yoğun olarak kullandığı Haymana Yolu’na yaya ve üst geçit neden yapılmamıştır. 2- Haymana yolu üzerine yaya ve üst geçit yapılması için Bakanlığınızın bir çalışması var mıdır? 3- Haymana Yolu üzerine yaya ve üst geçit yapılacak mıdır?
CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya Haymana Yolu’nda yaşanabilecek olası ölümlü yaya kazalarını engellemek için, T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından yazılı olarak yanıtlanması istemi ile TBMM’ye soru önergesi verdi.

CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya Haymana Yolu’nda yaşanabilecek olası ölümlü yaya kazalarını engellemek için, T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından yazılı olarak yanıtlanması istemi ile TBMM’ye soru önergesi verdi. Öğrencilerin yoğun olarak kullandığı Haymana Yolu’nda yaya ve üst geçidin neden yapılmadığını sorgulayan Kaya önergesinde; yapılacak mı? Sorusuna da cevap istedi. TBMM’ye verilen soru önergesi şöyle:

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI’NA

Aşağıdaki sorularımın Anayasa’nın 98, TBMM İçtüzüğü’nün 96 ve 99’uncu maddelerine uygun olarak, T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından yazılı olarak yanıtlanmasını arz ederim.

Ankara Gölbaşı Kent Meydanı Projesi kapsamında yıkımı yapılan Dr.Şerafettin Tombuloğlu Lisesi öğrencileri eğitim öğretimlerine, Karşıyaka Mahallesi’nde bulunan Gölbaşı Anadolu Lisesi’nin boşaltılan binasında devam etmektedir.

Yaklaşık 800 öğrencisi bulunan Dr. Şerafettin Tombuloğlu Lisesi öğrencilerinin bir bölümü okul servisi kullanırken, okul servisi kullanmayan öğrenciler Haymana Yolu üzerinden geçerek okullarına gelip gitmektedir.

Yaya ve üst geçidi bulunmayan, trafiğin çok yoğun olduğu Haymana Yolu’nun orta kaldırımı da yaklaşık olarak 1 metre yüksekliğindedir. Okula gelmek için Haymana Yolu’nu kullanan öğrenciler, hızla gelen araçlar arasından karşıdan karşıya her geçişte ölümle yüz yüze gelmektedir.

Bu bilgiler kapsamında;

1- Yayaların ve öğrencilerin yoğun olarak kullandığı Haymana Yolu’na yaya ve üst geçit neden yapılmamıştır.

2- Haymana yolu üzerine yaya ve üst geçit yapılması için Bakanlığınızın bir çalışması var mıdır?

3- Haymana Yolu üzerine yaya ve üst geçit yapılacak mıdır?

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve golhaber.com.tr sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.