Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
GÖLBAŞI (İHA) - İhlas Haber Ajansı | Haber Girişi: 05.09.2020 - 20:10, Güncelleme: 05.09.2020 - 20:10

ÖZTÜRK: ABB ZARARA UĞRATILIYOR

 

ÖZTÜRK: ABB ZARARA UĞRATILIYOR

İYİ Parti Gölbaşı İlçe Başkanı Mehmet Öztürk’ten açıklama
İYİ Parti Gölbaşı İlçe Başkanı Mehmet Öztürk, Oyaca Mahallesi’nde doğalgaza bağlı hasarların yapımına ilişkin Başkentgaz’ın görevini yerine getirmemesi üzerine ABB’nin suçlanmasına tepki göstererek, “ABB zarara uğratılıyor.” Dedi. Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek’e de yaptığı açıklama ile çağrıda bulunan Öztürk, “Gölbaşı Belediye Başkanı’nın bu ve benzeri pek çok hata ile kamuyu hem yanlış yönlendirdiğini hem de zarara uğrattığını düşünüyoruz ve bu yanlıştan dönmesi için kendisini tekrar uyarıyoruz.” İfadelerini kullandı.   Öztürk’ün açıklaması şöyle:   Başkentgaz bir önceki dönem Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in isteğiyle özelleşmiştir. Ankara’da doğalgaz dağıtımı işine halen devam etmektedir. Yani kar amacı güden ticari bir kuruluştur. Bu firma ile Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin hiçbir bağlantısı yoktur. Bu duruma rağmen başkanımız Sayın Mansur Yavaş göreve gelir gelmez bu firmayla irtibat kurup neredeyse 30 yıldır doğalgaz kullanılan Ankara’da altyapının ulaşmadığı pek çok bölgeye doğalgazın getirilmesini sağlamıştır. Bu bölgelerden birisi de Gölbaşı’mızın en güzel bölgelerinden birisi olan Oyaca bölgesidir. 30 yıldır yapılmayan yaptırılmış ve şirin mahallemize de doğalgaz hattı getirilmiştir. Bu çalışmalar sırasında kazı çalışmaları yapılmış ve yol ve kaldırımlarda bazı hasarlar oluşmuştur. Bu çalışma sırasında oluşan hasarların tamiri yine Melih Gökçek zamanında yapılan 18.12.2014 tarihli ve 238/34935 protokolle tamamen BAŞKENTGAZ firması sorumluluğuna bırakılmıştır. Yani yaptığı iş karşılığında para kazanan firma bu kazancının bir kısmı ile meydana gelen hasarı tamir etmek zorundadır. Aksini uygulayıp belediye imkanları ile bu tamiratları yapmak bu firmaya ek kazanç sağlamaktır. Halkın parasını ikinci kez aynı iş için harcamaktır. Bu konu Gölbaşı Belediye Başkanı Sayın Ramazan Şimşek’in Oyaca ziyaretinde de gündeme gelmiş ve sayın başkan tamirat işini şova dönüştürmek istemiştir. Gerek vatandaşlarımızla yaptığı mülakatlarda gerekse basına yansıyan açıklamalarında Ankara Büyükşehir Belediyesini suçlayan ve işini yapmadığını iddia eden Ramazan Şimşek’i konu hakkında biraz daha bilgi sahibi olmaya çağırıyoruz. Asıl olarak bağlı olduğu Büyükşehir Belediyesi ile hiçbir irtibatı olmayan Gölbaşı Belediye Başkanı’nın bu ve benzeri pek çok hata ile kamuyu hem yanlış yönlendirdiğini hem de zarara uğrattığını düşünüyoruz ve bu yanlıştan dönmesi için kendisini tekrar uyarıyoruz. Bu vesileyle Oyaca’lı hemşerilerimizi saygıyla selamlıyoruz. Gölbaşı’nda yaşayan bütün vatandaşlarımızın Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda olan her türlü istek, öneri ve şikayetlerini başta mahalle temsilcilerimiz aracılığı ile olmak üzere İYİ PARTİ’ye her an ulaştırabilirsiniz. Bizler Belediyemizin halkın yararına yaptığı her iş için destek vermeye hazırız. Ancak bir firma daha fazla para kazansın diye yapılan her işin karşısında olmaya devam edeceğiz.  
İYİ Parti Gölbaşı İlçe Başkanı Mehmet Öztürk’ten açıklama

İYİ Parti Gölbaşı İlçe Başkanı Mehmet Öztürk, Oyaca Mahallesi’nde doğalgaza bağlı hasarların yapımına ilişkin Başkentgaz’ın görevini yerine getirmemesi üzerine ABB’nin suçlanmasına tepki göstererek, “ABB zarara uğratılıyor.” Dedi. Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek’e de yaptığı açıklama ile çağrıda bulunan Öztürk, “Gölbaşı Belediye Başkanı’nın bu ve benzeri pek çok hata ile kamuyu hem yanlış yönlendirdiğini hem de zarara uğrattığını düşünüyoruz ve bu yanlıştan dönmesi için kendisini tekrar uyarıyoruz.” İfadelerini kullandı.

 

Öztürk’ün açıklaması şöyle:

 

Başkentgaz bir önceki dönem Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in isteğiyle özelleşmiştir. Ankara’da doğalgaz dağıtımı işine halen devam etmektedir. Yani kar amacı güden ticari bir kuruluştur. Bu firma ile Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin hiçbir bağlantısı yoktur.


Bu duruma rağmen başkanımız Sayın Mansur Yavaş göreve gelir gelmez bu firmayla irtibat kurup neredeyse 30 yıldır doğalgaz kullanılan Ankara’da altyapının ulaşmadığı pek çok bölgeye doğalgazın getirilmesini sağlamıştır.


Bu bölgelerden birisi de Gölbaşı’mızın en güzel bölgelerinden birisi olan Oyaca bölgesidir. 30 yıldır yapılmayan yaptırılmış ve şirin mahallemize de doğalgaz hattı getirilmiştir. Bu çalışmalar sırasında kazı çalışmaları yapılmış ve yol ve kaldırımlarda bazı hasarlar oluşmuştur.


Bu çalışma sırasında oluşan hasarların tamiri yine Melih Gökçek zamanında yapılan 18.12.2014 tarihli ve 238/34935 protokolle tamamen BAŞKENTGAZ firması sorumluluğuna bırakılmıştır.


Yani yaptığı iş karşılığında para kazanan firma bu kazancının bir kısmı ile meydana gelen hasarı tamir etmek zorundadır. Aksini uygulayıp belediye imkanları ile bu tamiratları yapmak bu firmaya ek kazanç sağlamaktır. Halkın parasını ikinci kez aynı iş için harcamaktır.


Bu konu Gölbaşı Belediye Başkanı Sayın Ramazan Şimşek’in Oyaca ziyaretinde de gündeme gelmiş ve sayın başkan tamirat işini şova dönüştürmek istemiştir. Gerek vatandaşlarımızla yaptığı mülakatlarda gerekse basına yansıyan açıklamalarında Ankara Büyükşehir Belediyesini suçlayan ve işini yapmadığını iddia eden Ramazan Şimşek’i konu hakkında biraz daha bilgi sahibi olmaya çağırıyoruz. Asıl olarak bağlı olduğu Büyükşehir Belediyesi ile hiçbir irtibatı olmayan Gölbaşı Belediye Başkanı’nın bu ve benzeri pek çok hata ile kamuyu hem yanlış yönlendirdiğini hem de zarara uğrattığını düşünüyoruz ve bu yanlıştan dönmesi için kendisini tekrar uyarıyoruz.


Bu vesileyle Oyaca’lı hemşerilerimizi saygıyla selamlıyoruz. Gölbaşı’nda yaşayan bütün vatandaşlarımızın Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda olan her türlü istek, öneri ve şikayetlerini başta mahalle temsilcilerimiz aracılığı ile olmak üzere İYİ PARTİ’ye her an ulaştırabilirsiniz.


Bizler Belediyemizin halkın yararına yaptığı her iş için destek vermeye hazırız. Ancak bir firma daha fazla para kazansın diye yapılan her işin karşısında olmaya devam edeceğiz.

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve golhaber.com.tr sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.