Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
GÖLBAŞI Haber Girişi: 19.06.2021 - 15:49, Güncelleme: 19.06.2021 - 15:49

Özgün Ökmen; "BENCE DURUM BÖYLE"

 

Özgün Ökmen; "BENCE DURUM BÖYLE"

BENCE DURUM BÖYLE
  Sevgili okurlarım;İktidar oldukları zaman kendileri gibi düşünmeyenleri yok sayan bir mantığın sahiplerindendi. İktidar partisi lehinde miting düzenleyen bir ülkücü idi. Organize Suç Örgütü lideri “mafya” olarak bilinen Sedat Peker, son günlerde uzaktan yaptığı yayınlarla TV dizilerinin ve Survivor programının pabucunu dama atan bir performansta merak ve ilgiyle izleniyor. Bir habere göre de videoları elli milyon tıklanmış. Çok sevimli görünmeye çalışan bu zat, “eski dostlarına” özellikle uyuşturucu ticareti  ile ilgili uyarılarda bulunuyor.  Sedat Peker olayını çözmek için ülkemizin ekonomik ve siyasi gelişmelerini birlikte değerlendirmeye gerek var.     Zira, son aylardaMerkez Bankası'ndaki 128 milyar dolarlık döviz rezervlerinin yok edildiği tartışması söz konusudur. Yani ülkenin acildolar ihtiyacı var. ABD’nin ise; Türkiye hakkında “illegal petrol ve uyuşturucu ticareti yapma” suçlaması var.Kolombiya ve Bolivya’dan sonra Venezuela da önemli  bir uyuşturucu ihracatçısı haline gelmiştir. Venezuelanasıl bir bağlantı kurulmuş ise;(sözde ermeni soykırım iddialarını aleyhimize tanıyan bir ülke olmasına rağmen) yine de Türkiye ile arası çok iyi ama ABD ile çok kötüdür. ABD, ülkesindeki kokain ve eroin sorununu yurt içindeki yaptırımlar ve eğitim ile değil yurtdışında zorlamalar ve tehditlerle çözmek eğilimindedir. Türk yetkililerin Zarrab davası ile sicili çok bozulmuştur, ABD(istediği gibi kullandığı halde,)görülüyor ki yeni bir Zarrab olayı da istememektedir.Bu ve benzeri nedenlerle ABD, İsrail ve BAE ajanları eliyle ülkeden dışlanmış mafya lideri Sedat Peker’i konuşturarak, Türkiye’nin döviz geliri elde etmek için uyuşturucu ticaretine göz yumacağı varsayımından hareketle, kendisine göre olup bitenleri açıklamakta ve engelleyici önlem almaktadır. Siyasi sonuçları arkadan gelecek görünüyor. Olay, bir mafya liderinin eşinin ve kızlarının güya taciz içeren ev baskını nedeniyle kızıp ortalığı ayağa kaldırması değil, gizli servislerin amaçlarına ulaşmak için Sedat Peker videoları ile kamuoyunu etkileme çabasıdır.Bunda başarılı olmuşlar mıdır? Bizce evet, zira Susurluk’tan sonra, fetö kumpasına teslim olanlara şimdi de Emperyalizmin mafya uşaklarıyla operasyon yapıyorlar.Her zaman söylüyor ve yazıyoruz. Ülkemizde, birlik ve beraberliğimiz içte ve dışta her geçen gün bilinçli olarak zayıflatılıyor. Bu topraklar bize buradayaşayan ecdattan kalan ulu önder ATATÜRK’ün son mirasıdır.Yazık ülkemin çağdaş, demokrasiye ve insan haklarına inanmış, içeride ve dışarıda  neler olup bittiğini anlayan güzel insanlarına. Bu böyle gitmemeli.
BENCE DURUM BÖYLE

 

Sevgili okurlarım;İktidar oldukları zaman kendileri gibi düşünmeyenleri yok sayan bir mantığın sahiplerindendi. İktidar partisi lehinde miting düzenleyen bir ülkücü idi. Organize Suç Örgütü lideri “mafya” olarak bilinen Sedat Peker, son günlerde uzaktan yaptığı yayınlarla TV dizilerinin ve Survivor programının pabucunu dama atan bir performansta merak ve ilgiyle izleniyor. Bir habere göre de videoları elli milyon tıklanmış. Çok sevimli görünmeye çalışan bu zat, “eski dostlarına” özellikle uyuşturucu ticareti  ile ilgili uyarılarda bulunuyor. 

Sedat Peker olayını çözmek için ülkemizin ekonomik ve siyasi gelişmelerini birlikte değerlendirmeye gerek var.    
Zira, son aylardaMerkez Bankası'ndaki 128 milyar dolarlık döviz rezervlerinin yok edildiği tartışması söz konusudur. Yani ülkenin acildolar ihtiyacı var.
ABD’nin ise; Türkiye hakkında “illegal petrol ve uyuşturucu ticareti yapma” suçlaması var.Kolombiya ve Bolivya’dan sonra Venezuela da önemli  bir uyuşturucu ihracatçısı haline gelmiştir. Venezuelanasıl bir bağlantı kurulmuş ise;(sözde ermeni soykırım iddialarını aleyhimize tanıyan bir ülke olmasına rağmen) yine de Türkiye ile arası çok iyi ama ABD ile çok kötüdür.
ABD, ülkesindeki kokain ve eroin sorununu yurt içindeki yaptırımlar ve eğitim ile değil yurtdışında zorlamalar ve tehditlerle çözmek eğilimindedir.
Türk yetkililerin Zarrab davası ile sicili çok bozulmuştur, ABD(istediği gibi kullandığı halde,)görülüyor ki yeni bir Zarrab olayı da istememektedir.Bu ve benzeri nedenlerle ABD, İsrail ve BAE ajanları eliyle ülkeden dışlanmış mafya lideri Sedat Peker’i konuşturarak, Türkiye’nin döviz geliri elde etmek için uyuşturucu ticaretine göz yumacağı varsayımından hareketle, kendisine göre olup bitenleri açıklamakta ve engelleyici önlem almaktadır. Siyasi sonuçları arkadan gelecek görünüyor.

Olay, bir mafya liderinin eşinin ve kızlarının güya taciz içeren ev baskını nedeniyle kızıp ortalığı ayağa kaldırması değil, gizli servislerin amaçlarına ulaşmak için Sedat Peker videoları ile kamuoyunu etkileme çabasıdır.Bunda başarılı olmuşlar mıdır? Bizce evet, zira Susurluk’tan sonra, fetö kumpasına teslim olanlara şimdi de Emperyalizmin mafya uşaklarıyla operasyon yapıyorlar.Her zaman söylüyor ve yazıyoruz. Ülkemizde, birlik ve beraberliğimiz içte ve dışta her geçen gün bilinçli olarak zayıflatılıyor. Bu topraklar bize buradayaşayan ecdattan kalan ulu önder ATATÜRK’ün son mirasıdır.Yazık ülkemin çağdaş, demokrasiye ve insan haklarına inanmış, içeride ve dışarıda  neler olup bittiğini anlayan güzel insanlarına. Bu böyle gitmemeli.

Ankara HABERİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve golhaber.com.tr sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.