Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
GÖLBAŞI (İHA) - İhlas Haber Ajansı | Haber Girişi: 17.11.2020 - 11:04, Güncelleme: 17.11.2020 - 11:04

Ali İhsan Güçlü; "Tasarruf ve imkânların verimli kullanılması son derece önemlidir"

 

Ali İhsan Güçlü; "Tasarruf ve imkânların verimli kullanılması son derece önemlidir"

Ankara Ticaret Odası (ATO) Meclis Üyesi, Doğal Taş, Mermer ve Hazır Beton İmalatçıları Komitesi Başkanı Ali İhsan Güçlü inşaat sektörü ile ilgili bir yazı kaleme aldı.
Ankara Ticaret Odası (ATO) Meclis Üyesi, Doğal Taş, Mermer ve Hazır Beton İmalatçıları Komitesi Başkanı Ali İhsan Güçlü inşaat sektörü ile ilgili bir yazı kaleme aldı. Yazısında taş evlerin önemine dikkat çekerek şunları belirtti; "İnşaat sektörü ülkemizdeki lokomotif sektörlerden biridir. Ekonomideki daralma ve sektördeki durgunluk beraberinde ki 250 ye yakın sektörü de etkilemektedir. Hem merkezi idare hem de yerel yönetimler bütün sektörlerin canlanması ve genel ekonominin gelişmesi adına olumlu adımlar atmalıdır. Bu süreçte tasarruf ve imkânların verimli kullanılması son derece önemlidir. Ankara'mızın yerel değerleri, mimari tarz ve yerel yapı malzemelerinin kullanımı teşvik ve desteklenmelidir. Valiliğimiz, Büyükşehir Belediyemiz, Kaymakamlıklarımız ve İlçe Belediyelerimizin öncülüğünde özel sektöründe katkısı ve meslek örgütlerinin rehberliğinde Doğal taşlarımızın kullanımı artırılmalıdır. Yapı ömrü, yalıtım özelliği, ülke mimarimizin tüm özelliklerini taşıması, renk ve maden çeşitliliği, dünyaca tescillenmiş uygulama tecrübesi v.b. özellikler ülkemizin avantajlarıdır. Bu bağlamda Belediyelerimizin son aylarda verdiği proje desteğini ve harç muafiyetlerini olumlu buluyoruz. Ümit ediyoruz ki, Ankara mimarisinin gelecek nesillere taşınması adına ve kalıcı eserler ortaya konulması noktasında önemli bir adım olmuştur. Başta Ankara Taşı olmak üzere milli servetimiz olan 600 renk çeşidi ve yüzlerle ifade edilen doğal taşlarımızın ticari değeri artar. İthal malzeme girişi azalır. Pandemi süreciyle insanlar doğal olana yönelmiştir. İmarlı müstakil parsellerinde ahşabın, doğal taşın ve sanatın buluştuğu " TAŞ EVLERE "  bir yönelim olmuştur. Sektör temsilcileri olarak doğru malzeme, yerel mimari önceliği, nitelikli işçilik ve ekonomik olma hususlarında tüm taraflara rehberlik yapıyoruz. Bu vesileyle bir çağrı yapıyoruz: Doğal taşlarımızla yapılan, başkent mimarimize uygun, nitelik ve kalitenin buluştuğu, yeni deprem yönetmeliğine ve tekniğine uygun "TAŞ EVLERİ "  tercih edelim. Büyüklük olarak 90 metrekare, 120 metrekare ve 160 metrekare olan evlerimizde proje ve destek kapsamına alınsın. ATO Doğaltaş, mermer ve hazır beton komitesi olarak ve paydaşımız olan diğer odalarımız, meslek örgütlerimiz ve kooperatiflerimiz gerekli her türlü desteğe ve katkıya hazırız. Sağlıklı yapılarda, sağlıklı ve huzurlu günler dilerim." dedi.
Ankara Ticaret Odası (ATO) Meclis Üyesi, Doğal Taş, Mermer ve Hazır Beton İmalatçıları Komitesi Başkanı Ali İhsan Güçlü inşaat sektörü ile ilgili bir yazı kaleme aldı.

Ankara Ticaret Odası (ATO) Meclis Üyesi, Doğal Taş, Mermer ve Hazır Beton İmalatçıları Komitesi Başkanı Ali İhsan Güçlü inşaat sektörü ile ilgili bir yazı kaleme aldı. Yazısında taş evlerin önemine dikkat çekerek şunları belirtti; "İnşaat sektörü ülkemizdeki lokomotif sektörlerden biridir. Ekonomideki daralma ve sektördeki durgunluk beraberinde ki 250 ye yakın sektörü de etkilemektedir. Hem merkezi idare hem de yerel yönetimler bütün sektörlerin canlanması ve genel ekonominin gelişmesi adına olumlu adımlar atmalıdır. Bu süreçte tasarruf ve imkânların verimli kullanılması son derece önemlidir.

Ankara'mızın yerel değerleri, mimari tarz ve yerel yapı malzemelerinin kullanımı teşvik ve desteklenmelidir. Valiliğimiz, Büyükşehir Belediyemiz, Kaymakamlıklarımız ve İlçe Belediyelerimizin öncülüğünde özel sektöründe katkısı ve meslek örgütlerinin rehberliğinde Doğal taşlarımızın kullanımı artırılmalıdır. Yapı ömrü, yalıtım özelliği, ülke mimarimizin tüm özelliklerini taşıması, renk ve maden çeşitliliği, dünyaca tescillenmiş uygulama tecrübesi v.b. özellikler ülkemizin avantajlarıdır. Bu bağlamda Belediyelerimizin son aylarda verdiği proje desteğini ve harç muafiyetlerini olumlu buluyoruz. Ümit ediyoruz ki, Ankara mimarisinin gelecek nesillere taşınması adına ve kalıcı eserler ortaya konulması noktasında önemli bir adım olmuştur. Başta Ankara Taşı olmak üzere milli servetimiz olan 600 renk çeşidi ve yüzlerle ifade edilen doğal taşlarımızın ticari değeri artar. İthal malzeme girişi azalır.

Pandemi süreciyle insanlar doğal olana yönelmiştir. İmarlı müstakil parsellerinde ahşabın, doğal taşın ve sanatın buluştuğu " TAŞ EVLERE "  bir yönelim olmuştur. Sektör temsilcileri olarak doğru malzeme, yerel mimari önceliği, nitelikli işçilik ve ekonomik olma hususlarında tüm taraflara rehberlik yapıyoruz. Bu vesileyle bir çağrı yapıyoruz: Doğal taşlarımızla yapılan, başkent mimarimize uygun, nitelik ve kalitenin buluştuğu, yeni deprem yönetmeliğine ve tekniğine uygun "TAŞ EVLERİ "  tercih edelim. Büyüklük olarak 90 metrekare, 120 metrekare ve 160 metrekare olan evlerimizde proje ve destek kapsamına alınsın. ATO Doğaltaş, mermer ve hazır beton komitesi olarak ve paydaşımız olan diğer odalarımız, meslek örgütlerimiz ve kooperatiflerimiz gerekli her türlü desteğe ve katkıya hazırız. Sağlıklı yapılarda, sağlıklı ve huzurlu günler dilerim." dedi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve golhaber.com.tr sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.