Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
GÖLBAŞI (İHA) - İhlas Haber Ajansı | Haber Girişi: 25.04.2018 - 14:12, Güncelleme: 25.04.2018 - 14:12

Gölbaşı MTAL AB projelerine devam ediyor...

 

Gölbaşı MTAL AB projelerine devam ediyor...

Gölbaşı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin 2016 teklif çağrısında Türk Ulusal Ajans tarafından kabul edilen “Mesleki Eğitim ve Öğretimde Mikro denetleyicileri PicBasicPro (PBP) Diliyle Öğretme ve Öğrenme” isimli Erasmus + KA2 Mesleki Eğitim Stratejik Ortaklık Projesinin çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.
Gölbaşı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin 2016 teklif çağrısında Türk Ulusal Ajans tarafından kabul edilen “Mesleki Eğitim ve Öğretimde Mikro denetleyicileri PicBasicPro (PBP) Diliyle Öğretme ve Öğrenme” isimli Erasmus + KA2 Mesleki Eğitim Stratejik Ortaklık Projesinin çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Gölbaşı MTAL (Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi) (Türkiye), Heziketa Teknikoko Elkartea ( İspanya), 2 EK Peiraia (Yunanistan), EPRALIMA_EscolaProfissionale do Alto Lima, C.I.P.R.L (Portekiz), Liceul Tehnologic “Grigore Moisi” Braila: (Romanya), IPSIA “G. Giorgi” Potenza (İtalya)’nın yer aldığı proje, mesleki ve dijital yetkinliklerin her alanla ilgili olmasından dolayı sadece mikro kontrol uzmanlığı için değil, aynı zamanda diğer alanlar için de önemli olan mesleki ve anahtar dijital yeterliliklerin geliştirilmesine katkıda bulunacak. Proje ile mesleki eğitim öğretmenleri, mikro denetleyici alanındaki bilgi ve mesleki yeterliklerini güncelleyecek ve bunları mesleki eğitim ders programlarına ve derslerine taşıyacaklardır. Mesleki eğitim müfredatının iyileştirilmesine ve mesleki eğitim sürecindeki öğrencilere daha iyi bir eğitim verilerek, işgücü piyasasının ihtiyaçlarına daha uyumlu bir eğitim sunulacak. Proje kapsamında hedef kitle ve hefdefler ise şu şekilde belirlendi: HEDEF: Projeye doğrudan katılan MEÖ öğretmenleri, kişisel becerilerini geliştirecek ve uluslararası bir projede çalışma imkânı bulacaklardır. MEÖ merkezlerinin uluslar arasılaştırma stratejilerine katkıda bulunacaklardır. Ayrıca mesleki yeteneklerini büyük oranda arttırarak, farklı mesleki eğitim sistemlerini, Avrupa'daki diğer Mesleki Eğitim Merkezleri tarafından kullanılan mikro denetleyici müfredatlarını ve eğitim öğretim yöntemlerini de anlayacaklardır. Hedef Gruplar: • MEÖ öğretmenleri, şirket içi eğitimciler, yöneticiler • Öğrenciler (ve ebeveynleri) • Staj yerleri ve diğer işverenler  
Gölbaşı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin 2016 teklif çağrısında Türk Ulusal Ajans tarafından kabul edilen “Mesleki Eğitim ve Öğretimde Mikro denetleyicileri PicBasicPro (PBP) Diliyle Öğretme ve Öğrenme” isimli Erasmus + KA2 Mesleki Eğitim Stratejik Ortaklık Projesinin çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Gölbaşı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin 2016 teklif çağrısında Türk Ulusal Ajans tarafından kabul edilen “Mesleki Eğitim ve Öğretimde Mikro denetleyicileri PicBasicPro (PBP) Diliyle Öğretme ve Öğrenme” isimli Erasmus + KA2 Mesleki Eğitim Stratejik Ortaklık Projesinin çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Gölbaşı MTAL (Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi) (Türkiye), Heziketa Teknikoko Elkartea ( İspanya), 2 EK Peiraia (Yunanistan), EPRALIMA_EscolaProfissionale do Alto Lima, C.I.P.R.L (Portekiz), Liceul Tehnologic “Grigore Moisi” Braila: (Romanya), IPSIA “G. Giorgi” Potenza (İtalya)’nın yer aldığı proje, mesleki ve dijital yetkinliklerin her alanla ilgili olmasından dolayı sadece mikro kontrol uzmanlığı için değil, aynı zamanda diğer alanlar için de önemli olan mesleki ve anahtar dijital yeterliliklerin geliştirilmesine katkıda bulunacak. Proje ile mesleki eğitim öğretmenleri, mikro denetleyici alanındaki bilgi ve mesleki yeterliklerini güncelleyecek ve bunları mesleki eğitim ders programlarına ve derslerine taşıyacaklardır. Mesleki eğitim müfredatının iyileştirilmesine ve mesleki eğitim sürecindeki öğrencilere daha iyi bir eğitim verilerek, işgücü piyasasının ihtiyaçlarına daha uyumlu bir eğitim sunulacak.
Proje kapsamında hedef kitle ve hefdefler ise şu şekilde belirlendi:
HEDEF:
Projeye doğrudan katılan MEÖ öğretmenleri, kişisel becerilerini geliştirecek ve uluslararası bir projede çalışma imkânı bulacaklardır. MEÖ merkezlerinin uluslar arasılaştırma stratejilerine katkıda bulunacaklardır. Ayrıca mesleki yeteneklerini büyük oranda arttırarak, farklı mesleki eğitim sistemlerini, Avrupa'daki diğer Mesleki Eğitim Merkezleri tarafından kullanılan mikro denetleyici müfredatlarını ve eğitim öğretim yöntemlerini de anlayacaklardır.
Hedef Gruplar:
• MEÖ öğretmenleri, şirket içi eğitimciler, yöneticiler
• Öğrenciler (ve ebeveynleri)
• Staj yerleri ve diğer işverenler

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve golhaber.com.tr sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.