Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
GÖLBAŞI (İHA) - İhlas Haber Ajansı | Haber Girişi: 17.04.2018 - 13:11, Güncelleme: 17.04.2018 - 13:11

Ankara Karadenizliler Derneği’nde Cemal Durmuş güven tazeledi

 

Ankara Karadenizliler Derneği’nde Cemal Durmuş güven tazeledi

Ankara Karadeniz Sosyal yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği'nin 1. Olağan Kongresi yapıldı.
Ankara Karadeniz Sosyal yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği'nin 1. Olağan Kongresi yapıldı. Tek listenin aday olduğu seçimde Ankara Karadenizliler  Sosyal yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği Genel Başkanı Cemal Abdülsemet Durmuş tekrar seçildi.  Derneğin faaliyetleri hakkında değerlendirme yapan yöneticiler ileriye dönük projeler üzerine istişarelerde bulundu.  Dernek yönetiminin oluşumunda Karadeniz kültürünü yaşatmak ve tanıtmak adına Karadenizli olma esasına uygun hareket ettiklerini söyleyen Cemal Durmuş, her ilden temsilcilerin bulunması konusunda da hassasiyet gösterdiklerini belirtti. Türkiye’nin kültürel mikro ölçekte mozaiğinin Ankara’da var olduğunu ifade eden Durmuş, şunları kaydetti:“Ankara da 81 ilden insanın yaşadığı bir Türkiye gerçeği ve başkent. Vatandaşlar arasında her anlamda bir bütünleşmişlik vardır. İnsanlar; birey olarak da küçük kitleler halinde de toplumun farklı sosyal yapıları birbirine entegre olmuş durumda. Böyle renkli bir kent oluşumu içerisinde biz de Ankara Karadenizliler Derneği olarak, genel yapıya uygun bir dernek yapısı oluşturmayı hedefledik. Bölgemiz insanını ayırt etmeden derneğimiz çatısı altında toplamaya özen gösterdik. Burada yaşayan herkes herkes kadar Ankaralı ve herkes kadar aynı haklara sahiptir. Ayrımcılık ve bölücülük kültürümüzde olmadı bizde de yoktur bu doğrultuda Sivil Toplum Örgütü olarak yola çıktık. Bu anlamda ayrıştırmaların, ötekileştirmelerin yersiz, gereksiz ve seviyesiz olduğunu düşünüyorum. Birlikteliğin bilincinden, güzelliğinden ve gücünden yanayız. Biz kentin sosyal mozaiğine ayak uydurarak derneğimizde böyle bir yapılanmayı sağlamaya çalıştık. Başarılı olduğumuza inanıyorum. Bundan sonraki hedefimiz hem ANKARDER’e hem Gölbaşı’na hem de Ankara’ya yakışan nitelikli faaliyetler yapmaktır.” Dedi. 11.04.2018 tarihinde yapılan kongre sonucunda Yönetim şu isimlerden oluştu; Onursal Başkan : Prof. Dr. Ulvi Saran  Bürokrat  Genel Başkan : Cemal Abdülsemet Durmuş İşadamı  Genel Başkan Yard.  : Tarık Cengiz 21. Dönem Milletvekili Genel Başkan Yard.  : Sultan Seyhan  Bürokrat Genel Başkan Yard.  : Recai Kılınç   Bürokrat Genel Başkan Yard.  : Selim Kaymak İşadamı  Yönetim Yedek Üyeler: Efrail Erdemir  İşadamı Abdülcevat Durmuş İşadamı Mehmet Yıldız  Mimar Saim Bayraktar  Spor Eğitmeni Yıldırım İsa Albut  Gölbaşı Esnaf Odası Başkanı Denetim Kurulu Asil Üyeler: Başkan:Abdullah İpek  Bürokrat Başkan Yard.:Ulvi Demiryürek  İşadamı Başkan Yard.:Furkan Alperen Seyhan   Makina Mühendisi  Bürokrat Denetim Yedek Üyeler: Gökan Demir  İşadamı Haci Ali Köroğlu İşadamı Adem Kurun İşadamı  
Ankara Karadeniz Sosyal yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği'nin 1. Olağan Kongresi yapıldı.

Ankara Karadeniz Sosyal yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği'nin 1. Olağan Kongresi yapıldı. Tek listenin aday olduğu seçimde Ankara Karadenizliler  Sosyal yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği Genel Başkanı Cemal Abdülsemet Durmuş tekrar seçildi. 


Derneğin faaliyetleri hakkında değerlendirme yapan yöneticiler ileriye dönük projeler üzerine istişarelerde bulundu. 


Dernek yönetiminin oluşumunda Karadeniz kültürünü yaşatmak ve tanıtmak adına Karadenizli olma esasına uygun hareket ettiklerini söyleyen Cemal Durmuş, her ilden temsilcilerin bulunması konusunda da hassasiyet gösterdiklerini belirtti.


Türkiye’nin kültürel mikro ölçekte mozaiğinin Ankara’da var olduğunu ifade eden Durmuş, şunları kaydetti:“Ankara da 81 ilden insanın yaşadığı bir Türkiye gerçeği ve başkent. Vatandaşlar arasında her anlamda bir bütünleşmişlik vardır. İnsanlar; birey olarak da küçük kitleler halinde de toplumun farklı sosyal yapıları birbirine entegre olmuş durumda. Böyle renkli bir kent oluşumu içerisinde biz de Ankara Karadenizliler Derneği olarak, genel yapıya uygun bir dernek yapısı oluşturmayı hedefledik. Bölgemiz insanını ayırt etmeden derneğimiz çatısı altında toplamaya özen gösterdik. Burada yaşayan herkes herkes kadar Ankaralı ve herkes kadar aynı haklara sahiptir. Ayrımcılık ve bölücülük kültürümüzde olmadı bizde de yoktur bu doğrultuda Sivil Toplum Örgütü olarak yola çıktık. Bu anlamda ayrıştırmaların, ötekileştirmelerin yersiz, gereksiz ve seviyesiz olduğunu düşünüyorum. Birlikteliğin bilincinden, güzelliğinden ve gücünden yanayız. Biz kentin sosyal mozaiğine ayak uydurarak derneğimizde böyle bir yapılanmayı sağlamaya çalıştık. Başarılı olduğumuza inanıyorum. Bundan sonraki hedefimiz hem ANKARDER’e hem Gölbaşı’na hem de Ankara’ya yakışan nitelikli faaliyetler yapmaktır.” Dedi.


11.04.2018 tarihinde yapılan kongre sonucunda Yönetim şu isimlerden oluştu;


Onursal Başkan : Prof. Dr. Ulvi Saran  Bürokrat 
Genel Başkan : Cemal Abdülsemet Durmuş İşadamı 
Genel Başkan Yard.  : Tarık Cengiz 21. Dönem Milletvekili
Genel Başkan Yard.  : Sultan Seyhan  Bürokrat
Genel Başkan Yard.  : Recai Kılınç   Bürokrat
Genel Başkan Yard.  : Selim Kaymak İşadamı 


Yönetim Yedek Üyeler:
Efrail Erdemir  İşadamı
Abdülcevat Durmuş İşadamı
Mehmet Yıldız  Mimar
Saim Bayraktar  Spor Eğitmeni
Yıldırım İsa Albut  Gölbaşı Esnaf Odası Başkanı


Denetim Kurulu Asil Üyeler:
Başkan:Abdullah İpek  Bürokrat
Başkan Yard.:Ulvi Demiryürek  İşadamı
Başkan Yard.:Furkan Alperen Seyhan   Makina Mühendisi  Bürokrat


Denetim Yedek Üyeler:
Gökan Demir  İşadamı
Haci Ali Köroğlu İşadamı
Adem Kurun İşadamı
 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve golhaber.com.tr sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.