Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
(İHA) - İhlas Haber Ajansı | Haber Girişi: 09.05.2020 - 14:16, Güncelleme: 09.05.2020 - 14:16

Ali İhsan Güçlü; İnsanı yaşat ki devlet yaşasın

 

Ali İhsan Güçlü; İnsanı yaşat ki devlet yaşasın

ATO Meclis Üyesi Ali İhsan Güçlü yaptığı yazılı açıklamada “insanı yaşat ki devlet yaşasın” dedi.
ATO Meclis Üyesi Ali İhsan Güçlü yaptığı yazılı açıklamada “insanı yaşat ki devlet yaşasın” dedi.   Ankara Ticaret Odası (ATO) Meclis Üyesi ve Doğal Taş, Mermer ve Hazır Beton İmalatçıları Komitesi Başkanı Ali İhsan Güçlü, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Medeniyet köklerimize bakıldığında her şeyin merkezinde ‘insan’ın olduğunu görmekteyiz. Bu da bizleri insan için olmayan, insana hizmet etmeyen yapı ve organizasyonların kısa ömürlü olacağını göstermektedir. Halka hizmeti Hakk’a hizmet sayan, kul hakkını ve kişisel hukukun önemini en üst perdeden yaşamış ve toplumsal yapısının tüm hücrelerine kadar bu değerleri hissetmiş bir milletiz.   Hoca Ahmet Yesevi’nin Horasan Erenleri aracılığıyla İslamlaştırdığı bütün topraklarda Türk Milleti insana ve insanlığa hizmet etmiştir. İnsan olmanın erdemini yaşamış ve gelecek nesillere aktarmıştır. Tarihsel süreç içerisinde kesintiye uğramış gibi görünse de Türk’ün ve İslam’ın olduğu bütün coğrafyalarda sessiz ve derinden ilerleme devam etmiştir. Günümüzde Balkan coğrafyası bunun en güzel örneğidir.   Anadolu’nun bu ‘maya’sını bilmeyen mevcut durumu son zanneder. Oysa Türk Milleti son zannedilen yüzlerce safhayı sonlandırmıştır. Anadolu insanı, içine düşürüldüğü yok edilmek tehlikesinden birleşerek, dirilerek çıkmayı başarmıştır. Anadolu toprağı ‘Gönlü Mayalıların’ toprağıdır. Gönül mayası bireyi ‘İnsan’ yapar. Toprağı ‘Vatan’ yapar. Bezi ‘Ay yıldızlı Al bayrak’ yapar. Ve yüzyıllardır şanla şerefle yücelerde dalgalandırır.   Hepinizin malumu bir kazan sütü yoğurt yapan bir kaşık mayadır. Bu bir kaşık mayaya sahip çıkmak hepimizin asli görevidir. Ülkemiz insanı, toplumsal yapısındaki bu gücün şuurunda ve sorumluluğunda olmak zorundadır.   Salgın süreci dayanışmanın, birleşmenin ve karşılıklı anlayış duygusunun yoğun şekilde yaşandığı bir dönem olmuştur. Muhakemeyi, her türlü tasarrufu ve toplumsal gücümüzü öne çıkararak bu süreci en az hasarla atlatmalıyız. Bizi biz yapan değerlerimize zarar verecek hiçbir eylem ve söyleme itibar etmemeliyiz.   Bu safhadaki kurtuluşumuz da ‘Anadolu Türk Kimliği’ ne sarılmamıza bağlıdır. Asli kimliğimiz bu safhada yegâne kurtuluş yolumuzdur. Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun.” dedi.  
ATO Meclis Üyesi Ali İhsan Güçlü yaptığı yazılı açıklamada “insanı yaşat ki devlet yaşasın” dedi.

ATO Meclis Üyesi Ali İhsan Güçlü yaptığı yazılı açıklamada “insanı yaşat ki devlet yaşasın” dedi.

 

Ankara Ticaret Odası (ATO) Meclis Üyesi ve Doğal Taş, Mermer ve Hazır Beton İmalatçıları Komitesi Başkanı Ali İhsan Güçlü, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Medeniyet köklerimize bakıldığında her şeyin merkezinde ‘insan’ın olduğunu görmekteyiz. Bu da bizleri insan için olmayan, insana hizmet etmeyen yapı ve organizasyonların kısa ömürlü olacağını göstermektedir. Halka hizmeti Hakk’a hizmet sayan, kul hakkını ve kişisel hukukun önemini en üst perdeden yaşamış ve toplumsal yapısının tüm hücrelerine kadar bu değerleri hissetmiş bir milletiz.

 

Hoca Ahmet Yesevi’nin Horasan Erenleri aracılığıyla İslamlaştırdığı bütün topraklarda Türk Milleti insana ve insanlığa hizmet etmiştir. İnsan olmanın erdemini yaşamış ve gelecek nesillere aktarmıştır. Tarihsel süreç içerisinde kesintiye uğramış gibi görünse de Türk’ün ve İslam’ın olduğu bütün coğrafyalarda sessiz ve derinden ilerleme devam etmiştir. Günümüzde Balkan coğrafyası bunun en güzel örneğidir.

 

Anadolu’nun bu ‘maya’sını bilmeyen mevcut durumu son zanneder. Oysa Türk Milleti son zannedilen yüzlerce safhayı sonlandırmıştır. Anadolu insanı, içine düşürüldüğü yok edilmek tehlikesinden birleşerek, dirilerek çıkmayı başarmıştır. Anadolu toprağı ‘Gönlü Mayalıların’ toprağıdır. Gönül mayası bireyi ‘İnsan’ yapar. Toprağı ‘Vatan’ yapar. Bezi ‘Ay yıldızlı Al bayrak’ yapar. Ve yüzyıllardır şanla şerefle yücelerde dalgalandırır.

 

Hepinizin malumu bir kazan sütü yoğurt yapan bir kaşık mayadır. Bu bir kaşık mayaya sahip çıkmak hepimizin asli görevidir. Ülkemiz insanı, toplumsal yapısındaki bu gücün şuurunda ve sorumluluğunda olmak zorundadır.

 

Salgın süreci dayanışmanın, birleşmenin ve karşılıklı anlayış duygusunun yoğun şekilde yaşandığı bir dönem olmuştur. Muhakemeyi, her türlü tasarrufu ve toplumsal gücümüzü öne çıkararak bu süreci en az hasarla atlatmalıyız. Bizi biz yapan değerlerimize zarar verecek hiçbir eylem ve söyleme itibar etmemeliyiz.

 

Bu safhadaki kurtuluşumuz da ‘Anadolu Türk Kimliği’ ne sarılmamıza bağlıdır. Asli kimliğimiz bu safhada yegâne kurtuluş yolumuzdur. Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun.” dedi.

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve golhaber.com.tr sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.