Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
GÖLBAŞI Haber Girişi: 08.07.2022 - 13:23, Güncelleme: 08.07.2022 - 13:23

Ali İhsan Güçlü; "Ekonomik güçlerimizi birleştirme zamanıdır"

 

Ali İhsan Güçlü; "Ekonomik güçlerimizi birleştirme zamanıdır"

Ankara Ticaret Odası (ATO) Meclis Üyesi ve Doğal Taş, Mermer ve Hazır Beton İmalatçıları Komitesi Başkanı Ali İhsan Güçlü, firmaların üretim kabiliyetini geliştirmeli. AR-GE çalışmalarına gereken önem verilmeli ve nitelikli iş gücü noktasında her türlü alt yapının hazırlanması gerektiğini belirtti.
Güçlü yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi;"Pandeminin olumsuz etkisi ve küresel ticari ticarete yön veren güç merkezleri  firmalarımızın önündeki tercih sayısını azaltmıştır. Sektörlerdeki tekelleşme, çok uluslu şirketlerin dünyaya yayılması gelişmekte olan ülke ekonomilerini zora sokmaktadır. Günümüzün en büyük ve yıkıcı savaşları ekonomik alanda  yapılmaktadır. Bu yüzden katma değer üreten, istihdam sağlayan özellikle ihracat odaklı çalışan firmalarımızın önemi gün geçtikçe daha çok anlaşılmaktadır.. Her türlü üretim bu noktada çok kıymetlidir dolayısıyla firmalarımızın üretim kabiliyetini geliştirmeliyiz. AR-GE çalışmalarına gereken önem verilmeli ve nitelikli iş gücü noktasında her türlü alt yapı hazırlanmalıdır. Kamu teşvik ve destekleri sıkı bir denetimle birlikte arttırılmalıdır. Birbiriyle entegre planlar kamu tarafından yapılmalı ve firmalara yön ve rota çizilmelidir. Firmalarımızın güçlerini birleştirmeleri, fikren ve fiilen ortak hareket etmeleri fiziksel  ve ekonomik yapılarını güçlü halde getirecektir. Birlik şuuru güçlendirilerek kişisel egoları bir kenara bırakıp güç birliğine önem vermeliyiz. Ahlaki bir zemin üzerinde, bilimsel veriler ışığında, gelişmelere ve ilerlemeye açık zihin yapısını teşvik etmeliyiz.“Biz” duygusu hareket ederek  her türlü engeli daha kolay aşar her güçlüğün üstesinden daha kolay gelebiliriz. Bencillik, bireyselcilik, neme lazımcılık anlayışı bizleri felakete götürür. Bir şeyi değiştirme iradesi ve gücü olanların irade ve güçlerini toplum yararına kullanmaları milli, insani ve İslami bir görevdir. Yardımlaşmak, dayanışmak, zor durumda olanın elinden tutmak, dara düşmüşlerin yanında olmak ticari hayatta da olmazsa olmazlarımızdandır. Bizim inanç sistemiz de bunu öğütlemektedir. Bugün gelişmiş ekonomiler ve marka olmuş firmalarda bunu yapmaktadır. Dünya çapında ülkeler düzeyinde olan bütün örgütlenmelerin temel sebebi karşısındaki tehditleri azaltma gayesidir insanoğlunun yapısı birlikte çalışmaya daha yatkındır. Kolektif hareket etmek bireye ve firmalara güç verir, motivasyonu arttırır, israfı önler, tecrübe ve bilgi aktarımını sağlar, yenilikler rahatlıkla tartışılır ve denenebilir. Her zaman belirttiğimiz gibi iyi niyetli olmayı, disiplinli çalışmayı, herkese ve her kuruma geçerli kurallar bütününü, ahlak ve adalet temelli iş eğitimini hakim kılmalıyız. Bu değerleri içselleştirmiş “ROL MODEL” iş insanlarımızın sayısının artması için gerekli tüm çabaları göstermeliyiz." dedi.
Ankara Ticaret Odası (ATO) Meclis Üyesi ve Doğal Taş, Mermer ve Hazır Beton İmalatçıları Komitesi Başkanı Ali İhsan Güçlü, firmaların üretim kabiliyetini geliştirmeli. AR-GE çalışmalarına gereken önem verilmeli ve nitelikli iş gücü noktasında her türlü alt yapının hazırlanması gerektiğini belirtti.

Güçlü yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi;"Pandeminin olumsuz etkisi ve küresel ticari ticarete yön veren güç merkezleri  firmalarımızın önündeki tercih sayısını azaltmıştır. Sektörlerdeki tekelleşme, çok uluslu şirketlerin dünyaya yayılması gelişmekte olan ülke ekonomilerini zora sokmaktadır. Günümüzün en büyük ve yıkıcı savaşları ekonomik alanda  yapılmaktadır. Bu yüzden katma değer üreten, istihdam sağlayan özellikle ihracat odaklı çalışan firmalarımızın önemi gün geçtikçe daha çok anlaşılmaktadır.. Her türlü üretim bu noktada çok kıymetlidir dolayısıyla firmalarımızın üretim kabiliyetini geliştirmeliyiz. AR-GE çalışmalarına gereken önem verilmeli ve nitelikli iş gücü noktasında her türlü alt yapı hazırlanmalıdır. Kamu teşvik ve destekleri sıkı bir denetimle birlikte arttırılmalıdır. Birbiriyle entegre planlar kamu tarafından yapılmalı ve firmalara yön ve rota çizilmelidir.

Firmalarımızın güçlerini birleştirmeleri, fikren ve fiilen ortak hareket etmeleri fiziksel  ve ekonomik yapılarını güçlü halde getirecektir. Birlik şuuru güçlendirilerek kişisel egoları bir kenara bırakıp güç birliğine önem vermeliyiz. Ahlaki bir zemin üzerinde, bilimsel veriler ışığında, gelişmelere ve ilerlemeye açık zihin yapısını teşvik etmeliyiz.“Biz” duygusu hareket ederek  her türlü engeli daha kolay aşar her güçlüğün üstesinden daha kolay gelebiliriz. Bencillik, bireyselcilik, neme lazımcılık anlayışı bizleri felakete götürür. Bir şeyi değiştirme iradesi ve gücü olanların irade ve güçlerini toplum yararına kullanmaları milli, insani ve İslami bir görevdir. Yardımlaşmak, dayanışmak, zor durumda olanın elinden tutmak, dara düşmüşlerin yanında olmak ticari hayatta da olmazsa olmazlarımızdandır. Bizim inanç sistemiz de bunu öğütlemektedir. Bugün gelişmiş ekonomiler ve marka olmuş firmalarda bunu yapmaktadır. Dünya çapında ülkeler düzeyinde olan bütün örgütlenmelerin temel sebebi karşısındaki tehditleri azaltma gayesidir insanoğlunun yapısı birlikte çalışmaya daha yatkındır.

Kolektif hareket etmek bireye ve firmalara güç verir, motivasyonu arttırır, israfı önler, tecrübe ve bilgi aktarımını sağlar, yenilikler rahatlıkla tartışılır ve denenebilir. Her zaman belirttiğimiz gibi iyi niyetli olmayı, disiplinli çalışmayı, herkese ve her kuruma geçerli kurallar bütününü, ahlak ve adalet temelli iş eğitimini hakim kılmalıyız. Bu değerleri içselleştirmiş “ROL MODEL” iş insanlarımızın sayısının artması için gerekli tüm çabaları göstermeliyiz." dedi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve golhaber.com.tr sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.