Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
GÖLBAŞI Haber Girişi: 04.01.2022 - 18:04, Güncelleme: 04.01.2022 - 18:04

10 Mahallenin 0.20 olan emsali 0.50'ye çıktı

 

10 Mahallenin 0.20 olan emsali 0.50'ye çıktı

Gölbaşı Belediye Meclisi Ocak Ayı Olağan Toplantısı 1. Oturumu Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek başkanlığında Gölbaşı Belediye Meclis Salonu'nda gerçekleşti.
Başkan Şimşek mecliste 10 mahallenin emsalinin 0.20'den 0.50'ye çıktığının müjdesini verdi. Başkan Şimşek, Özel Çevre Koruma Bölgesi (ÖÇK) kapsamımda olan mahallelerde emsal değerinin değiştiğini söyledi. 10 mahallenin Özel Çevre Koruma Bölgesi kapsamında olduğunun belirten Şimşek, Karaoğlan, Yavrucak, Yağlıpınar, Hacılar, Gerder, Oğulbey, Ballıkpınar, Gökçehöyük, Hacıhasan ve Örencik mahallelerinin emsalinin 0.20’den 0.50'ye çıkartıldığının müjdesini verdi. Emsal değeri değişikliğinde özellikle Mogan Gölü'nün korunması için emsal değeri değişikliğini 0.50’ye çıkarttıklarının belirten Başkan Şimşek; "Gölbaşımızın 10 tane mahallesi Özel Çevre Koruma Bölgesi (ÖÇK) içerisinde olan mahallelerimizdi. Bu mahallelerimizin plan notlarıyla Gölbaşı'nın tamamına bir çalışma yapmıştık. ÖÇK'nın içinde olan mahallelerimizde vardı. 10 tane mahallemizin emsali 0.20'ydi 0.50'ye çıkardık. Buda mahallelerimiz için hayırlı olsun. Emeği geçen herkese teşekkür ederim." dedi. Ercan Şimşek; "KÖYLÜYE BU BİR MÜJDE DEĞİL" Gölbaşı Belediye Meclis Üyesi Ercan Şimşek ise 0.50'ler 0.90 olmuyor muydu. Bir yerden imar geçtiği zaman orada en mağdur olan kesim o köyün gerçek halkı oluyor. Burada bazı yerlere 0.90 verildiyse keşke oradan yürüseydi de köylülerde rahat bir nefes alırdı.Köylüye bu bir müjde değil bence 0.20'ye göre iyi ama müjde değil" dedi Ramazan Şimşek; "0.50 VERİLMESİNİ UYGUN GÖRDÜK" Şimşek ise ÖÇK'nın içindekiler 0.50 olarak belirlendi. ÖÇK'nın dışındakiler de geçmiş dönemlerde büyükşehir tarafından 0.90 olarak bir karar alınmıştı. Buradaki donatılara, yoğunluğa, nüfusa, sosyal donatılara bakılmadı. Bakılmayınca böyle 0.90 verildi. ÖÇK'nın içinde kalan mahallelerimizle ilgili sosyal donatı yerleri, nüfus oranları, yoğunlukları göz önüne alındığı zaman 0.50 verilmesini uygun gördük. Biz 0.75 için uğraştık. 0.75'i alıyorduk ama biz istemedik. Örencik imarı gibi olacak biri 4 kat biri 8 kat buda saçma bir durum oluyor. 0.50 olunca vatandaşın mağduriyeti zaten gideriliyor" dedi.
Gölbaşı Belediye Meclisi Ocak Ayı Olağan Toplantısı 1. Oturumu Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek başkanlığında Gölbaşı Belediye Meclis Salonu'nda gerçekleşti.

Başkan Şimşek mecliste 10 mahallenin emsalinin 0.20'den 0.50'ye çıktığının müjdesini verdi.

Başkan Şimşek, Özel Çevre Koruma Bölgesi (ÖÇK) kapsamımda olan mahallelerde emsal değerinin değiştiğini söyledi.

10 mahallenin Özel Çevre Koruma Bölgesi kapsamında olduğunun belirten Şimşek, Karaoğlan, Yavrucak, Yağlıpınar, Hacılar, Gerder, Oğulbey, Ballıkpınar, Gökçehöyük, Hacıhasan ve Örencik mahallelerinin emsalinin 0.20’den 0.50'ye çıkartıldığının müjdesini verdi. Emsal değeri değişikliğinde özellikle Mogan Gölü'nün korunması için emsal değeri değişikliğini 0.50’ye çıkarttıklarının belirten Başkan Şimşek; "Gölbaşımızın 10 tane mahallesi Özel Çevre Koruma Bölgesi (ÖÇK) içerisinde olan mahallelerimizdi. Bu mahallelerimizin plan notlarıyla Gölbaşı'nın tamamına bir çalışma yapmıştık. ÖÇK'nın içinde olan mahallelerimizde vardı. 10 tane mahallemizin emsali 0.20'ydi 0.50'ye çıkardık. Buda mahallelerimiz için hayırlı olsun. Emeği geçen herkese teşekkür ederim." dedi.

Ercan Şimşek; "KÖYLÜYE BU BİR MÜJDE DEĞİL"

Gölbaşı Belediye Meclis Üyesi Ercan Şimşek ise 0.50'ler 0.90 olmuyor muydu. Bir yerden imar geçtiği zaman orada en mağdur olan kesim o köyün gerçek halkı oluyor. Burada bazı yerlere 0.90 verildiyse keşke oradan yürüseydi de köylülerde rahat bir nefes alırdı.Köylüye bu bir müjde değil bence 0.20'ye göre iyi ama müjde değil" dedi

Ramazan Şimşek; "0.50 VERİLMESİNİ UYGUN GÖRDÜK"

Şimşek ise ÖÇK'nın içindekiler 0.50 olarak belirlendi. ÖÇK'nın dışındakiler de geçmiş dönemlerde büyükşehir tarafından 0.90 olarak bir karar alınmıştı. Buradaki donatılara, yoğunluğa, nüfusa, sosyal donatılara bakılmadı. Bakılmayınca böyle 0.90 verildi. ÖÇK'nın içinde kalan mahallelerimizle ilgili sosyal donatı yerleri, nüfus oranları, yoğunlukları göz önüne alındığı zaman 0.50 verilmesini uygun gördük. Biz 0.75 için uğraştık. 0.75'i alıyorduk ama biz istemedik. Örencik imarı gibi olacak biri 4 kat biri 8 kat buda saçma bir durum oluyor. 0.50 olunca vatandaşın mağduriyeti zaten gideriliyor" dedi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve golhaber.com.tr sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.